Gledalaca: 1000

Sudija: Aleksandar Vasić

Žuzi kartoni: Golubović(Mladost), Ljubisavljević(Rad)

Strelci: Jovanović u 64` za Mladost, a Ćulum u 80` za Rad

Penali: 1:0 - Bojović, 1:1- Stanojević, 2:1 - Pejović, 2:2 - Đenić, 3:2 - Milosavljević, Mladenović – brani Krznarić, 4:2 - Radivojević, 4:3 – Marković, 5:3 – Gavrić.

Mladost: Krznarić, Andrić, Šatara, Rakočević, Pešić, Pejović, Milosavljević, Gavrić, Zvrko(od 81`Radivojević), Golubović(od 81`Bojović), Simić(od 60`Jovanović).

Rad:Filipović, Ljubinković, Ćulum, Đenić, Rusmir(od 60`Denić), Šipčić, Vico(od 67`Mladenović), Maraš, Jovanović, Petković(od 86`Marković),                     Stanojević.

U veoma borbenoj i zanimljivoj, kakve su uvek po nekom nepisanom pravilu utakmice između Mladosti i Rada, plavo-beli su slavili prolaz dalje, posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Početak utakmice pripao je domaćinu, bez izrazitih šansi. Neuspešne pokušaje imali su Šatara i Golubović, dok su u tom periodu gosti imali neprecizan pokušaj iz slobodnog udarca preko Stanojevića.

U 29.minutu veleika prilika za domaće koju nije iskoristio Simić. Najpre je Gavrić oduzeo loptu Ćulumu na ivici kaznenog prostora i odlično proigrao napadača Mladosti čiji udarac sa 15 metara  zaustavlja golman domaćih. Pet minuta kasnije, Zvrko je napravio sjajan solo prodor po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i šutirao po zemlji iskosa sa desne strane, ali je lopta završila pored stative. U naredna dva napada terensku inicijativu plavo-beli su mogli da krunišu preko Zvrka i Golubovića, ali je Filipović ostao nesavladan. U periodu od 37-39.minuta, na terenu su viđene tri akcije gde su sve tri mogle biti pretvorene u gol. Prvo je Milosavljević napravio odličan prodor po levoj strani, odigrao dupli pas sa Simićem, a potom šutirao sa ivice šesnaesterca, ali pravo u Filipovića. Odmah u narednom napadu izmenjali su brze pasove Simić i Golubović, posle čega se Simić našao na ivici peterca iskosa sa desne strane i kada su svi očekivali centaršut on je uputio direktan udarac ka golu, ali je ovoga puta stativa bila saveznik golmana gostiju. U sledećem napadu stativu pogađaju gosti. Petar Jovanović je prošao po desnoj strani i uputio upotrebljiv centaršut na ivicu peterca, gde je Đenić bio najsnalažljiviji i glavom zahvatio loptu, koja se od stative odbija u Krznarićevo naručje.

Na početku drugog poluvremena Zvrko je još jednom pokazao svoje driblerske sposobnosti, prešao je po desnoj strani nekoliko gostujućih igrača, ušao u šesnaesterac i uputio udarac, koji je na gol liniji izblokirao Šipčić. U 64.minutu plavo beli dolaze u vođstvo. Golubović je na sredini terena oduzeo loptu Ćulumu, a potom proigrao Gavrića, koji je na ivici kaznenog prostora uposlio Sašu Jovanovića, ovaj se driblingom oslobaća svog čuvara i manirom iskusnog strelca postiže pogodak. Dva minuta kasnije Mladost je mogla da udvostruči svoju prednost. Saša Jovanović je primio loptu iskosa sa leve strane ušao u šesnaesterac i centrirao po zemlji na drugu stativu, tamo je bio Zvrko, i kada su svi videli loptu u mreži, isprečio se Petar Jovanović i otklonio opasnost. U 75.minutu Stanojević je izveo slobodan udarac sa trideset metara od gola domaćih i sjajno uposlio Ćuluma čiji udarac glavom sa ivice peterca, zaustavlja Krznarić. Još jednu odličnu priliku za postizanje gola plavo-beli su propustili u 78.minutu. Golubović je prihvatio loptu na polovini protivnika, sjajno predriblao nekoliko igrača i stigao do ivice kaznenog prostora, u dilemi da li da na levoj strani proigra usmljenog Sašu Jovanovića ili da sam šutira, napravio je potez više i prilika je otišla u nepovrat. Kako to u fudbalu biva, posle propuštenih prilika, sledi kazna. U 80.minutu, gotovo preslikana situacija od pet minuta pre toga, Stanojević je izveo slobodan udarac, Ćulum je i ovog puta bio najviši u skoku, ali ovoga puta Krznarić je bio savladan za konačnih 1:1.

Po pravilima FSS, obzirom na nerešen rezultat, odmah po isteku regularnog dela meča, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Svi izvođači za ekipu Mladosti su bili precizni, dok je Krznarić odbranio udarac Mladenoviću, što je odlučilo konačnog pobednika.

Značajan uspeh plavo-belih koji su se plasirali u četvrtfinale Kup takmičenja i što će im doneti i dozu dodatnog samopouzdanja pred utakmicu 14.kola Super lige Srbije koju igraju u nedelju u Lučanima od 17 časova protiv Čukaričkog.