Strelci: Kanga u 46', Milić u 52', Boaći u 58' i Luković u 63' za Crvenu zvezdu, a Milosavljević u 45' i Bojović u 70' za Mladost.

Žuti kartoni: Manojlović(Crvena Zvezda), Radivojević(Mladost)

Crveni karton: Andrić u 52' (drugi žuti)

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Ristić(od 78' Milošević), Donald, Le Talek, Kanga, Plavšić, Milić(od 66' Adžić), Boaći(od 70' Vujaklija).

Mladost: Krznarić, Andrić, Pešić, Milošević, Šatara, Pejović, Radivojević(od 67' Pavlović), Milosavljević(od 80' Nenad Gavrić), Jovanović, Odita(od 60' Saničanin), Bojović.

Fudbaleri Mladosti nisu uspeli da izbore plasman u polufinale nacionalnog Kupa, jer su doživeli poraz u četvrtfinalnom duelu od Crvene Zvezde rezultatom 4:2.

Šef stručnog štaba Nenad Milovanović, na današnjoj utakmici nije mogao da računa na Ivana Miloševića i Stefana Golubovića zbog povreda, kao i na nedovoljno oporavljenog Nikolu Zvrka.

Domaćini su u 15.minutu prvo pripretili preko Lukovića, čiji je slobodan udarac sa 17 metara završio u spoljnom delu mreže gola Mladosti. Samo dva minuta kasnije posle greške odbrambenih igrača u plavo-belom dresu, Boaći se našao sam ispred Krznarića, ali je njegov udarac sa 12 metara zaustavio golman Mladosti. I u 22.minutu Boaći je bio u prilici za postizanje pogotka, kada je posle dodavanja Ristića primio loptu na grudi i snažno šutirao, ali je i ovog puta Krznarić izašao kao pobednik. Posle uvodnih minuta, Mladost je uspela da se oslobodi pritiska i da uspostavi ravnotežu na terenu. U središnjem delu prvog poluvremena nekoliko puta preko Milosavljevića, Jovanovića i Bojovića, plavo-beli su bili u izglednim kontranapadima za postizanje pogotka, ali su akcije prekidane posle signalizacija za ofsajd pozicije, čini se nepostojeće. Kada su svi na stadionu očekivali da će se prvo poluvreme završiti bez pobedinka Mladost je napravila sjajan kontranapad i postigla pogodak. Izgubil su domaći loptu na sredini terena, do nje je došao Odita i odmah prosledio do Radivojevića, koji na desnoj strani pronalazi Andrića, bek plavo-belih upućuje centaršut na drugu stativu i tamo pronalazi Milosavljevića koji sa nekoliko metara glavom postiže pogodak. Bio je ovo izuzetno lep i precizno realizovan kontranapad u koji su krenula šestorica igrača Mladosti, čime su iznenadili odbranu crveno-belih i na poluvreme otišli sa golom prednosti.

Najgori mogući početak drugog poluvremena zadesio je ekipu Mladosti, jer je Crvena Zvezda postigla pogodak u prvom minutu nastavka. Petković je bio jači u duel igri od igrača u plavo-belim dresovima i uspeo da doda loptu do Kange, koji preciznim udarcem sa 20 metara postiže pogodak. Jedan od najspornijih detalja na utakmici dogodio se u 52.minutu. Plavšić je iskosa sa desne strane, blizu kaznenog prostora Mladosti, startovao na Sašu Jovanovića i oduzeo mu loptu, po opštim ocenama to je bio prekršaj, ali sudija Simović je pustio da se igra nastavi. Brzonogi igrač crveno-belih je došao do ivice šesnaesterca i uputio centaršut, a najviši u skoku je bio Milić i udarcem glavom postigao pogodak. Posle ove situacije usledili su protesti igrača u plavo-belim dresovima, a po proceni sudije Simovića najžustriji u primedbama bio je Nikola Andrić i zbog toga mu dodelio žuti karton. Beku Mladosti ovo je bio drugi žuti karton na utakmici, tako da je morao da napusti igru. Izuzetno je bilo teško nastaviti ravnopravnu igru u daljem toku meča, jer je posle samo jedne situacije ekipa Mladosti ostala sa igračem manje i golom zaostatka. Već u 58.minutu brojčana prednost crveno-belih došla je do izražaja, Plavšić je ovoga puta uputio upotrebljiv centaršut sa leve strane, a najsnalažljiviju u petercu gostiju bio je Boćai i postigao pogodak. Iako su imali igrača manje fudbaleri Mladosti su pokušali da konsoliduju redove i da napadnu gol protivnika. Igrao se 61.minut, Radivojević je prihvatio loptu na polovini domaćih i uputio pas ka Jovanoviću koji se nalazio u šesnaestercu protivnika iskosa sa desne strane i zahvatio volej, a Manojlović uspeo da loptu skrene u korner. Korner je izveo Milosavljević, na drugoj stativi najviši u skoku je bio Šatara koji loptu vraća u sredinu prema Saničaninu, koji daje for po zemlji prema Bojoviću, napadača Mladosti sa dve ruke ruši Frimpong, a sudija se ne oglašava. Odmah u sledećem napadu dosuđen je penal za Crvenu Zvezdu. Ristić je uputio centaršut iskosa sa leve strane, a skok duel Šatare i Milića, sudija karakteriše kao prekršaj za najstrožu kaznu. Luković je bio siguran izvožač i povećao prednost svoje ekipe na 4:1. Nisu klonuli duhom fudbaleri Mladosti ni posle ove situacije, već su i dalje, iako sa igračem manje, pokušavali da postignu pogodak. U 69.minutu Pavlović je sa svoje polovine uputio precizan pas na polovinu protivnika, gde je loptu prihvatio Jovanović, dao sebi for, oslobodio se protivnika, ušao u šesnaesterac i uputio udarac, ali je Manojlović krajnjim naporom visoko odbio loptu u polje. Začetnik ove akcije Pavlović, pratio je akciju i glavom ponovo vratio loptu u kazneni proctor, gde Manojlović ruši Bojovića, a Simović dosuđuje najstroži udarac. Najbolji strelac Mladosti bio je siguran izvođač penala i smanjio rezultat na 4:2. Do kraja utakmice crveno-beli su imali priliku preko Vujaklije u 74.minutu, a fudbaleri Mladosti u nadoknadi vremena preko Bogdana Miloševića, ali promene rezultata nije bilo.

Narednu utakmicu plavo-beli igraju u Beogradu protiv ekipe Čukaričkog u okviru 29.kola Super lige Srbije. Susret će se odigrati u nedelju 09.aprila, sa početkom u 17 časova.