Mladost - Spartak Ždrepčeva krv 4:1(2:1)

Strelci: Ćalasan(autogol) u 12`, Odita u 32`, Radivojević u 63` i Bojović u 68` za Mladost, a Mudrinski u 37` za Spartak

Žuti kartoni: Pejović i Radivojević(Mladost)

Mladost: Rosić, Andrić, Šatara, Milošević B, Pešić, Pejović, Milosavljević, Radivojević(od 83`Golubović), Jovanović(od 38`Pavlović), Bojović i Odita(od 68`Tumbasević).

Spartak ŽK: Ostojić, Stojković, Ćalasan, Radovanović(od 46`Kerkez), Bašanović(od 67`Purović), Glavčić, Pantić(od 57`Jovović), Savković, Torbica, Ivanović i Midrinski.

U utakmici poslednjeg kola regularnog dela sezone, plavo-beli su odigrali veoma dobro i efikasno i zasluženo slavili pobedu nad ekipom iz Subotice, rezultatom 4:1. Mladost je bila bolji protivnik tokom celog meča, kontrolisala loptu i prostor i imala veliki broj izglednih prilika. Gosti nisu imali odgovor na ovakvu igru domaćina i morali su da se pomire sa porazom i plasmanom u plej-aut.

Još jedna zanimljivost vezana za ovaj meč, je ta, da je prvi golgeter plavo-belih Milan Bojović, na najbolji mogući način proslavio svoj rođendan, pošto se na današnjoj utakmici upisao u listu strelaca.

Šef stručnog štaba Mladosti Nenad Milovanović, na ovoj utakmici zbog povreda, nije mogao da računa na Nemanju Krznarića i Ivana Miloševića.

Prvu priliku na utakmici imao je Bojović u 6.minutu, kada je posle akcije Radivojevića i Jovanovića uputio udarac sa ivice kaznenog prostora, a golman gostiju Ostojić krajnjim naporom uspeva da loptu odbije u polje. Samo dva minuta kasnije gosti su uzvratili preko Mudrinskog, koji je posle centaršuta Savkovića, šutirao pored gola. U 11.minutu Radivojević šutira sa šesnaest metara po zemlji, a Ostojić vrhovima prstiju loptu skreće u korner. Upravo posle tog kornera Mladost je došla u vođstvo. Posle kombinacije Milosavljevića, Pejovića i Radivojevića, gosti su se na trenutak odbranili, ali lopta je došla do Jovanovića, koji je prihvata na 20 metara od gola, ulazi u šesnaesterac i na desnoj strani proigrava Milosavljevića, "desetka" plavo-belih upućuje oštar centar šut po zemlji, a lopta pogađa Ćalasana i ulazi u mrežu. Igrao se 20.minuta, dugo je tekla akcija domaćih oko kaznenog prostora gostiju, a onda je Bojović iskosa sa leve strane uputio cnetaršut na ivicu peterca, gde je najviši u skoku bio Odita, i kada su svi videli loptu umreži, napadač plavo-belih, veoma loše zahvata loptu glavom i ona odlazi pored gola. Sedam minuta kasnije, na ivici šesnaesterca Pejović je proigrao Jovanovića, koji odlaže loptu na desnu stranu za Oditu, a ovaj šutira preko gola, sa deset metra udaljenosti. U 32.minutu Odita se kunačno upisao u listu strelaca. Milosvljević se oslobodio svog čuvara na sredini terena, a zatim krenuo ka golu prodivnika, potom pronalazi Jovanovića, koji centrira po zemlji iskosa sa desne strane, a na ivici peterca najsnalažljiviji je Odita koji između dvojice protivničkih igrača loptu skreće u gol. Radost posle postizanja gola, Odita je proslavio "dvostrukim saltom", što je naišlo na dodatno oduševljenje publike. Potom sledi peh koji je, čini se, malo poremetio ceo tim Mladosti do kraja poluvremena. Saša Jovanović se u 35.minutu, povredio i nije mogao da nastavi igru, posle nekoliko minuta na teren je umesto njega ušao Pavlović. Upravo u periodu kada je Jovanović bio van igre, dok mu se ukazivala pomoć, gosti su postigli pogodak. Mudrinski je poveo akciju sa centra, odigrao dupli pas sa Savkovićem, ušao u kazneni prostor i postigao pogodak. Još jednu priliku imali su gosti u 45.minutu kada je Glavčić šutirao sa 20 metara udaljenosti i pogodio stativu.

Dobru igru u drugom poluvremenu Mladost je krunisala pogotkom u 63.minutu. Akcija je krenula od Bojovića, koji je proigrao Milosavljevića, a ovaj loptu odlaže na desnu stranu za Oditu, napadač plavo-belih ulazi u kazneni prostor i centrira na drugu stativu, gde je najviši u skoku Radivojević, koji glavom postiže pogodak. Samo četiri minuta kasnije još jedna radost za domaće navijače, akcija u tri poteza, od gola do gola. Pešić je prihvatio loptu u svom šesnaestercu i prosledio je do Radivojevića, koji se nalazio na sredini terena, a potom levonogi vezista plavo-belih šalje diagonalu u visokom luku prema Bojoviću, najbolji strelac Mladosti prihvata loptu na šesnaest metara od gola, vara istrčalog golmana i svog pratioca, a potom postiže pogodak. Zatim sledi period igre u kome su šanse imali Mudrinski na jednoj i Miloasvljević na drugoj strani, ali promene rezultata nije bilo. Poslednjih deset minuta utakmice, domaći fudbaleri su stvorili nekoliko izglednih prilika, ipak niko više nije uspe o da se upiše u listu strelaca. Igrao se 80.minut  kada je Radivojević sa svoje polovine proigrao Pejovića, koji je prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor i šutirao, ali je njegov udarac izblokirao golman Ostijić. Samo minut kasnije napadač gostiju Ivanović, uputio je udarac na gol Rosića, ali je bio neprecizan. U 82.minutu Pešić se izborio za loptu na sredini terena i odmah na levoj strani proigrao Pavlovića, koji prihvata loptu ulazi u sredinu i neometan šutira sa ivice kaznenog prostora, a njegov udarac Ostojić boksuje u korner. U seriji napada do kraja utakmice, najizgledniju priliku imao je Golubović u 88.minutu. Kombinovali su Tumbasević i Pejović, a onda je lopta stigla do Bojovića, koji je odmah prosleđuje u šesnaesterac ka Milosavljeviću, danas veoma raspoloženi vezista domaćih, centrira po zemlji iskosa sa desne strane, a Golubović sa šest metara šalje loptu pored gola.

Fudbaleri Mladosti su svojoj vernoj publici podarili jednu od najboljih igara u ovoj sezoni, a imajući u vidu da iskušenja u plej-ofu tek slede, očekuje se još sjajnih partija plavo-belog tima na terenu kraj Bjelice.

Narednu utakmicu 31.kola plej-of grupe Super lige Srbije, Mladost igra na svom terenu u utorak 18.aprila, protiv ekipe Radničkog iz Niša, sa početkom u 19 časova.