Strelci: Pavlović u 39` za Mladost, a Luković u 7` za Zemun

Žuti kartoni: Pejović(Mladost), Vučić, Luković, Cvetković, Popra(Zemun)

Mladost (4-3-3): Krznarić, Andrić, Pešić, Šatara, B.Milošević, Pejović, Tumbasević(od 69`Marinković), Radivojević, Jovanović, Trifunović(od 60`Odita) i Pavlović(od 81`Marković).

Zemun (4-3-3): Milošević, Božović, Cvetković, Bubanja, Vučić(od 80`Asani), Luković, Popara(od 85`Đalović), Milosavljević(od 66`Čađenovć), Stojanović, Dimić i Đenić.

U utakmici prvog kola Super lige Srbije, fudbaleri Mladosti su odigrali neerešeno 1:1, protiv ekipe Zemuna. Gosti su poveli u 7.minutu pogotkom Lukovića iz slobodnog udarca, a plavo-beli izjednačili u 39.minutu, efektnim golom Pavlovića.

Šef stručnog štaba plavo-belih Nenad Milovanović, na ovoj utakmici nije mogao da računa na povređene, Ivana Miloševića i Nikolu Zvrka.

U većem delu meča Mladost je kontrolisala igru i posed lopte, a gosti u se organizovano branili i najviše iz kontranapada pokušavali da ugroze gol protivnika.

Već u 7.minutu Zemun je došao u vođstvo. Bivši igrač plavo-belih Stevan Luković, snažno je izveo slobodan udarac sa više od 25 metara udaljenosti od gola Krznarića i postigao pogodak. Nekoliko minuta kasnije Tumbasević je sjajno proigrao Jovanovića, koga na ivici kaznenog prostora ruši Bubanja, a sudija procenjuje da nije bilo elemenata za prekršaj. Već u sledećem napadu, gosti su mogli da udvostruče prednost. Dimić je uputio udarac sa deset metara udaljenosti, a lopta pogađa prečku. Sledi period igre u kome se domaći konsoliduju i potpuno kontrolišu igru, konstantno preteći golu protivnika. Takva igra krunisana je golom u 39.minutu. Radivojević je prihvatio loptu na polovini protivnika i proigrao Jovanovića u šesnaestercu gostiju iskosa sa desne strane, a brzonogi napadač domaćih, centrira oštro po zemlji i pronalaz Pavlovića, koji sa deset metara postiže efektan pogodak za izjednačenje.

Drugo poluvreme otvorili su šansama gosti. Popara i Đenić su imali dobre prilike, ali je Krznarić oba puta bio na visini zadatka. Potom domaći fudbaleri potpuno kontroliši igru i stvaraju veliki broj prilika za postizanje gola. Nekoliko puta posle prekida, šanse za postizanje gola imali su štoperi Mladosti, Šatara i Bogdan Milošević, ali nisu bili dovoljno precizni. Najbolju priliku u ovom delu meča imao je Jovanović, koji je posle kombinacije sa Oditom, šutirao sa ivice kaznenog prostora, a lopta pogađa stativu. U petom minutu nadoknade još jedna velika prilika za domaće. Posle kornera sa leve strane najviši u skoku, na drugoj stativi bio je Bogdan Milošević, koji loptu vraća u srce šesnaesterca, gde se najbolje snašao Odita, čiji udarac glavom za malo odlazi pored gola.

Narednu utakmicu fudbaleri Mladosti igraju u petak 28.jula u Nišu protiv ekipe Radničkog.