Strelci: Dimić u 47` i Pejović u 61`

Žuti kartoni: Marinković, Lukić(Borac), Pešić, Rosić, Dimić(Mladost)

Borac: Bajić, Obradović(od 81`Džugurdić), Perišić, Dupovac, Marinković, Čađenović, Zoćević, Kuveljić(od 58`Stamenić), Filipović(od 65`Romanić), Lukić I Knežević.

Mladost: Rosić, Milošević B, Šatara, Milošević I, Pešić, Pejović, Pavlović, Tumbasević, Jovanović L(od 66`Radivojević), Odita(od 83`Trifunović) i Dimić.

U lokalnom derbiju u koji su oba tima ušla sa imperativom pobede, plavo-beli su odigrali znatno bolje, posebno u drugom poluvremenu i slavili pobedu rezultatom 2:0. Pobeda na ovom meču ekipi Nenada Milovanovića donela je mirniji nastavak sezone u borbi za opstanak, kao i prvo mesto na tabeli plej-aut grupe Super lige Srbije.

Prvi deo igre protekao je bez izrazitih šansi na obe strane. Mladost je pokušala preko Ivana Miloševića, ipak njegov udarac glavom bio je lak plen za Bajića. Sa druge strane domaći su pretili udarcima iz daljine, ali Lukić i Knežević su bili neprecizni, dok je pokušaj Zoćevića izblokirala odbrana plavo-belih. Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo fudbalerima Mladosti koji su već u 47.minutu došli do vođstva. Bogdan Milošević je proigrao Pejovića, koji se oslobodio svog čuvara i ušao u kazneni prostor, a zatim centrirao po zemlju u peterac, gde se na pravom mestu našao Dimić i postigao pogodak. Tri minuta kasnije posle centaršuta Bogdana Miloševića pokušao je Lazar Jovanović, ali je Bajić bio siguran. Potom je Pejović sa 16 metara šutirao po zemlji, a lopta završila pored leve stative. Domaći su u 52.minutu pripretili preko Filipovića, čiji je udarac sa 30 metara završio visoko preko gola. Svoju dominaciju u ovom delu igre Mladost je krunisala drugim golom u 61.minutu. Janko Tumbasević dobio je loptu na protivničkoj polovini, zatim napravio par koraka i uputio udarac, lopta pogađa desnu stativu i odbija se u polje, a na nju natrčava Pejović i neometan postiže pogodak. Poslednji pokušaj domaćih da nešto promene, bio je u  76.minutu kada je Zoćević šutirao sa 16 metar, a Rosić bio siguran. Do kraja utakmice Mladost je kontrolisala loptu i prostor, dok domaći fudbaleri nisu uspevali da povežu svoje redove i naprave nešto ozbiljnije na terenu.

Zgusnut raspored, koji podrazumeva na svaka tri dana odigravanja utakmica u Kupu i prvenstvu, za plavo-bele nastavlja se već u sredu, kada Mladost na svom terenu dočekuje ekipu Javora u okviru 33.kola Super lige Srbije.

U prilogu pogledajte fotografije sa utakmice Borac-Mladost.