Strelci: Tumbasović  u 49`, Pejović (p) u 78`

Žuti kartoni: Ilić, Mladenović (OFK Bačka), Pejović (Mladost)

OFK Bačka: Zogović, Jovanović, Ilić, Bjeloš (od 15`Šubert), Grabež, Pantić M, Radinović, Gavrić (od 75`Đorić), Mladenović, Bajić F(od 60`Spremo) i Makarić.

Mladost: Rosić, Andrić, Milošević, Sinđić, Leković, Pejović, Tumbasević, Radivojević (od 82`Markovski), Golubović (od 64`Odita) i Jovanović L(od 90`Dimić).

Na tradicionalno teškom gostovanju, fudbaleri Mladosti odigrali su veoma odgovorno i disciplinovano i zasluženo savladali ekipu OFK Bačke, rezultatom 2:0.

Uspešan debi u timu Nenada Milovanovića, imao je Nikola Leković, novo pojačanje plavo-belih, čija je standardna pozicija na mestu levog beka. Meč je obeležio evro-gol Janka Tumbasevića, koji je sa ivice kaznenog prostora pogodio same rašlje protivničkog gola. Strelac drugog pogotka za Mladost bio je Aleksandar Pejović iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. Svakako, jedan od najboljih aktera meča je i mladi golman plavo-belih Dragan Rosić, koji je pri rezultatu 0:0 odbranio penal Nebojši Gavriću.

Na samom početku utakmice Radivojević je osvojio lpotu na protivničkoj polovini i uposlio Lazara Jovanovića, koji je sam izašao pred golmana domaćih, ali nije bio precizan. Na drugoj strani, Bajić je šutirao iskosa sa deset metara, a lopta pogodila spoljni deo stative i otišla u gol-aut. U 11.minutu Mladost je imala još jednu veliku priliku kada je Radivojević proigrao Golubovića, a mladi napadač plavo-belih uputio snažan šut sa sedam metara, koji na čudesan način zaustavlja Zogović. Potom je u 16.minutu duel Rosića i Gavrića u kaznenom prostoru, sudija okarakterisao kao start za najstrožu kaznu. Upravo ova dva igrača su bili akteri i prilikom izvođenja najstrože kazne, a Rosić je izašao kao pobednik, jer je bravurozno zaustavio udarac Gavrića. Domaći su nekoliko puta pokušavali udarcima Makarića i Mladenovića, ali promene rezultata mije bilo. Dvadeset minuta posle velike prilike za Golubovića, gotovo na istom mestu našao se Tumbasević, koji posle dodavanja Sinđića, pogađa spoljni deo mreže. Poslednja prilika u prvom poluvremenu bila je u 45.minutu, Radivojević je odlično uposlio Golubovića koji je probio po levoj strani, ušao u kazneni prostor i uputio oštru loptu kroz peterac, ali je odbrana Bačke odlično intervenisala i izbacila loptu u korner.

Drugi deo igre počeo je kao i prvi, velikom prilikom za gostujući tim, koju je ovoga puta iskoristio Janko Tumbasević. Posle velike gužve u šesnaestercu domaćih, lopta je stigla do Radivojevića, koji na ivici kaznenog prostora povratnim pasom pronalazi Tumbasevića, a ovaj postiže evro-gol tako što loptu šalje neodbranjljivo u rašlje Zogovićevog gola. Četiri minuta kasnije Leković sjajno pronalazi Lazara Jovanovića, koji drugi put na utakmici sam izlazi pred Zogovića, ali ni ovog puta ne uspeva da postigne pogodak. U 57.minutu Radivojević je prošao po levoj strani i odlično centrirao, a Pavlović je propustio priliku da sa smo tri metra udaljenosti postigne pogodak. Domaći su potom pokušali udarcima iz daljine preko Pantića i Radinovića ali promene rwzultata nije bilo. U 77.minutu u kaznenom prostoru domaćih Mladenović igra rukom, a sudija pokazuje na belu tačku. Pejović je bio siguran realizator najstrože kazne za konačnih Bačka – Mladost 0:2.

Pobedom u Bačkoj Palanci fudbaleri Mladosti osvojili su nova tri boda i učvrstili se u gornjem delu tabele Super lige Srbije. Narednu utakmicu plavo-beli igraju na svom terenu protiv ekipe Proletera iz Novog Sada.