Strelci: Pavlović u 70`(P), Obrovac u 87`za Mladost, a Danoski u 16`za Radnik

Žuti kartoni: Milošević I, Milošević B, Radivojević (Mladost), Islamović, Stanković, Đorđević (Radnik)

MladostRosić, Andrić, Milošević I, Šatara, Leković, Milošević B(od 58`Obrovac), Stojanović, Radivojević(od 90`Sinđić), Pavlović(od 90`Pešić), Jovanović L i Odita.

Radnik: Kostić I, Kostić M, Jokić(od 46`Islamović), Stevanović, Stanković, Damjanović(od 58`Ristović), Danoski(od 75`Pavlović), Đorđević, Kričak, Stanisavljevi i Zlatanović.

Fudbaleri Mladosti uspešno su startovali u ovogodišnjem prvenstvu Linglong Tire Super ligi Srbije, savladavši u 1.kolu ekipu Radnika iz Surdulice, rezultatom 2:1. Golove za plavo-bele postigli su Pavlović i Obrovac, dok je pogodak za goste postigao Danoski. Svakako da je pored postignuta tri pogotka, jedan od ključnih detalja na utakmici bio je i jedanaesterac za goste pri rezultatu 0:1, kada je Rosić sjajnom intervencijom zaustavio udarac Zlatanovića. Goran Stanić imao je uspešan debi kao šef stručnog štaba tima iz Lučana, a Ivan Obrovac je na svom debitantskom nastupu postigao pogodak.

Gosti su došli u vođstvo u 16.minutu. Posle slobodnog udarca sa skoro 40 metara, loptu je po zemlji ka golu uputio Đorđević, ona se odbila od nekoga od igrača u kaznenom prostoru i stigla do usamljenog Danoskog, koji svoj tim dovodi u vođstvo. Fudbaleri Mladosti bili su značajno agresivniju i bolji rival u ovom delu igre. U prilog ovoj činjenici idu i brojne izgledne prilike koje plavo-beli nisu iskoristili. Pavlović je dva puta bio ispred Kostićevog gola, ali nije bio dovoljno precizan. Svoje izgledne situacije u gol takođe nisu pretvorili Odita, Šatara, Radivojević, Ivani Milošević i Stojanović. Gosti su imali još jednu dobru priliku preko strelca prvog gola Danoskog.

Drugo poluvreme donelo je još više neizvesnosti, dva pogotka, dva penala i potpuni preokret rezultata. Ključni detalj na meču dogodio se u 63.minutu. Stanisavljević je u šesnaestercu Mladosti pokušao da centrira, lopta pogađa u ruku Andrića, a sudija Stojilković dosuđuje najstrožu kaznu. Heroj meča, Dragan Rosić, sjajnom paradom zaustavio je veoma dobar udarac Zlatanovića i tako svom timu dao dodatni motiv za još bolju igru. Sedam minuta kasnije plavo-beli su izjednačili rezultat. Lazar Jovanović je izveo korner sa desne strane, a Ismailović u svom kaznenom prostoru rukom skinuo loptu ispred Odite. Sudija Stojilković drugi put na meču pokazuje na penaltik. Pavlović je bio siguran izvođač i poravnao rezultat. U poslednjih 20 minuta igre Mladost je krenula u totalnu ofanzivu što je rezultiralo pogotkom u 87.minutu. Ponovo je korner sa desne strane izveo Lazar Jovanović, na petercu najviši u skoku bio Andrić koji za kratko dodaje do Radivojevića, a ovaj takođe glavom prebacuje loptuu na drugu stativu do Obrovca, koji sa metar prosleđuje u mrežu. Tim iz Lučana mogao je znatno ranije doći u vođstvo, jer je i u ovom delu igre propustio dosta izglednih prilika. Udarci Ivana Miloševića, Pavlovića, Obrovca i Radivojevića nisu pronašli put do gola protivničkog tima, pa je utakmica završena rezultatom 2:1.

Zbog radova na postavljanju nove travnate podloge na terenu u Lučanima, Mladost je na ovoj utakmici bila domaćin na stadionu u Užicu. Bez obzira na to, plavo-beli su zahvaljujući predusretljivosti ljudi iz grada kraj Đetinje imali sve uslove i mogli da se osećaju kao kod kuće. Takođe, fudbaleri Mladosti su na ovom meču imali veliku podršku navijača iz Lučana ali i iz Užica, što im je u mnogome pomoglo u osvajanju značajna tri boda.