• OSK_7165
  • OSK_7194
  • OSK_7239
  • OSK_7277
  • responsive slider jquery
  • OSK_7450
OSK_71651 OSK_71942 OSK_72393 OSK_72774 OSK_74255 OSK_74506
jquery gallery by WOWSlider.com v8.0

Milovanović selektor, Matijašević sportski direktor

Neško i Grta

Odlukom Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Srbije, novi selektor mlade reprezentacije Srbije (U-21) biće Nenad Milovanović. Koordinator za sportska pitanja – sportski direktor u našem klubu, koji je do nedavno više od pet godina bio na funkciji šefa stručnog štaba, dobio je veliko priznanje za svoj dosadašnj rad.

Nenad Milovanović je najveći deo svoje sportske karijere posvetio Mladosti. Kao igrač devedesetih godina prošlog veka bio je član generacije koja je do tada ostvarila najveće uspehe našeg kluba, osvojeno je peto mesto u najelitnijem rangu i izboren plasma u Evropu. Po završetku igračke karijere posvetio se trenerskom poslu, gde je sa uspehom vodio nekoliko klubova u našo zemlji, a sa plavo-belima postigao je istorijske rezultate, četvrto mesto u Super ligi Srbije, plasman u evropsko takmičenje, plasman u finale nacionalnog Kupa.

Danonoćna predanost i posvećenost trenerskom poslu, nije prošla nezapaženo ni kod čelnih ljudi u FSS, koji su mu ukazali poverenje imenovanjem na mesto selektora “orlića”. Njegov zadatak biće da sa svojim  stručnim štabom i igračima, u novom kvalifikacionom ciklusu, odvede našu mladu reprezentaciju na Evropsko prvenstvo 2021. godine. Srbija se nalazi u grupi sa Rusijom, Poljskom, Bugarskom, Letonijom i Estonijom, a prvi meč naš tim igra 6.septembra u Saransku protiv Rusije, dok će četiri dana kasnije ugostiti Letoniju u Novom Sadu.

Na današnjoj sednici Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Srbije, Vladimir Matijašević imenovan je za sportskog direktora Fudbalskog saveza Srbije. Igračku karijeru započeo je u Lučanima, odakle se izborio za status omladinskog reprezentativca i bio najmlađi član tima Mladosti koji je pravio sjajne rezultate sredinom devedesetih godina prošlog veka, igravši zajedno u ekipi upravo sa Nenadom Milovanovićem. Posle Lučana otisnuo u fudbalski svet, nastupao je za nekoliko klubova u Srbiji, a u inostranstvu igrao je u Grčkoj i Kini. Po završetku igračke karijere posvetio se poslu sportskog radnika, koja mu izuzetno odgovara i gde je pokazao zavidne rezultate. Vladimir Matijašević dolazi u Fudbalski savez Srbije sa mesta sportskog direktora Čukaričkog, a iskustvo u ovom poslu sticao je i u grčkom klubu AEК iz Atine.

              Imenovanje dvojice Lučanaca, koji su ponikli u Mladosti, na veoma važne funkcije u FSS, veliko je priznanje i našem klubu. Takođe i potvrda uspešnog višedecenijskog sistemskog rada na svim nivoima, od najmlađih članova pa do prvog tima.

Pročitano 466 puta
Ocenite ovaj članak
(2 glasova)

Ostavi komentar

Proverite da li ste uneli sve potrebne informacije gde je naznačeno (*). HTML kod nije dozvoljen.