Mladost izborila plasman u 1/8 finala Kupa Srbije

Stadion: Goran Nesvanulica Кlipi Prigrevica, Prigrevica

Strelci: Tanasić u 75’ za Bratstvo, a Selenić u 10’, Odita u 42’ i Obrovac u 82’ za Mladost

Žuti kartoni: Vuković, Miličković, Šveljo (Bratstvo), a Tanko, Odita, Selenić (Mladost)

Bratstvo 1946: Čučković, Bulatović, Resanović (od 70’Makar), Vejnović, Tanasić, Vuković, Zečević (od 66’Zečević), Miličkivić, Vuković, Šveljo i Stanković(od od 74’Kovačević).

Mladost: Milović, Babić (od 68’Andrić), Sinđić, Milošević I, Mićević, Ristić, Stojanović, Obrovac, , Selenić(od 78’Sekulić), Tanko(od 79’Bojović) i Odita.

Fudbaleri Mladosti izborili su plasma u osminu finala Kupa Srbije. Posle dobre i sigurne igre savladan je srpskoligaš iz Prigrevice. Šef stručnog štaba plavo-beli Goran Stanić, iskoristio je ovo gostovanje da pruži priliku igračima koji manje igraju u Linglong Super ligi. Tako su dva dvadesetogodišnjaka zabeležila prvi zvaničan nastup za prvi timu Mladosti, golman Maksim Milović i napadač Ibrahim Tanko. Povremeni mladi reprezentativac Lazar Selenić postigao svoj prvi pogodak na zvaničnim utakmicama seniorskog tima. Pored Selenića, strelaci za Mladost na ovoj utakmici bili su Obiora Odita i Ivan Obrovac. Jedini gol za domaći tim postigao je Tanasić.

Plavo-beli su poveli već u 10.minutu. Akciju je započeo Tanko po levoj strain, a zatim uputio povratni pas za Selenića, koji preciznim udarcem dovodi svoj tim u vođstvo. Deset minuta kasnije, posle prodora i centaršuta Ristića, Odita je pogodio prečku. U 42.minutu Mladost je duplirala prednost, ovoga puta Odita je bio na visini zadatka i postigao pogodak. Domaći tim je svoj jedini gol postigao u 75.minutu igre, kada je posle velike gužve ispred Milovićevog gola, Tanasić šutirao sa 20 metara udaljenosti i postigao pogodak. Sigurnu rezultatsku završnicu Mladost je osigurala u 82.minutu, kada je Andrić odlićno prošao po levoj strain i centrirao, a Obrovac poslao loptu u mrežu za konačnih 1:3.

Narednu utakmicu fudbaleri Mladosti igraju u nedelju 29.septembra u Lučanima protiv ekipe Vojvodine u okviru 10.kola Linglong Super lige Srbije.