• jquery slideshow

borac - mladost

Stadion: Borca kraj Morave. Gledalaca: 1000. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac). Pomoćnici: Marko Dimitrijević i Vladimir Čađenović (oba iz Kragujevca). Strelci: Mićić u 84. minutu za Borac a Milosavljević u 19. i Golemić (iz penala) u 26. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Zorić, Miletić, Živković, Drobnjak, Jovančić i Jablan (Borac), Golemić, Valant i Stanojević (Mladost). Crveni karton: Zorić (Borac) u 67. minutu.

Borac: Bajić, Tanasin, Miletić, Jablan, Živković, Mićić, Jovančić (od 81. Vukmirović), Jevtović, Knežević (od 59. Tomić), Zorić, Vujaklija

Mladost: Krznarić, Kitanovski, Golemić, Živanović, Lazevski, Lepović, Stanojević, S. Jovanović (od 89. Jagodić), Milosavljević, Živadinović (od 90. Bajić), Valant (od 77. Šatara)

Lučanci su odličnom igrom po veoma teškom terenu došli do izuzetno značajne pobede nastavivši žetvu bodova na gostujućim terenima. Sve je u taboru Mladosti funkcionisalo kao časovnik na današnjem uspešnom izletu u prohladni Čačak.

Počelo je šansom Valanta na dodavanje Živadinovića a tamnoputi napadač plavo-belih bio je za malo neprecizan, igrao se 12. minut. Šest minuta nakon toga lučanski tim je poveo, asistent je bio Živadinović a realizator Radomir Milosavljević lepim lobom preko istrčalog Bajića. Na taj način popularni "Živa" je Milosavljeviću vratio za asistenciju u prošlom kolu protiv Rada. Još se Čačani nisu bili oporavili od ovog hladnog tuša a na semaforu je stajalo 0:2 - kapiten "zebri" Živković obara u svom kaznenom prostoru Sašu Jovanovića a dosuđeni penal u gol pretvara Golemić prevarivši sa bele tačke protivničkog vratara. Do kraja poluvremena domaći pokušavaju preko Vujaklije, Kneževića i Jablana da smanje rezultat međutim njihovi udarci ne zadavaju ozbiljnije probleme granitnoj odbrani Mladosti.

Na startu drugog dela igre Mladost propušta dve izgledne situacije pred golom domaćina. U 51. minutu Jovanovićev snašan šut Bajić kratko odbija a Stanojević natrčava na odbitak i šalje projektil preko gola. Minut kasnije brzonogi Jovanović iz kontre pogađa prečku. Istakao se Krznarić u 56. minutu odbranivši Vujaklijin zicer u situaciji jedan na jedan. Borac ostaje sa 10 igrača u 67. minutu, Zorić pada ispred gola Krznarića a arbitar Nikolić mu dodeljuje žuti karton zbog simuliranja koji je njemu bio drugi karton na meču pa je morao pre vremena na tuširanje. Danas odlični Stanojević propušta još jednu kolosalnu priliku par minuta kasnije. Sve što su Čačani uspeli do kraja da naprave je gol nade visokog Mićića u finišu utakmice ali čini se da je došao prekasno. Poslednjim zviždukom sudije iz Kragujevca počelo je veliko slavlje u ekipi plavo-belih.