• jquery slideshow

ČUKARIČKI – MLADOST 3:2 (3:2)

Pešić Ivan2

Stadion na Banovom Brdu. Sudija: Milan Ilić (Ćuprija). Pomoćnici: Milan Minić i Srđan Milutinović (oba iz Niša). Strelci: 0-1 Pešić u 2, 0-2 Pešić u 4, 1-2 Stojiljković u 19, 2-2 Matić (iz jedanaesterca) u 25, 3-2 Matić u 45. minutu.

Čukarički: Stevanović, Stojković, Ukah, Ostojić, Boljević, D. Srnić, Matić, Regan, S. Srnić, Stojiljković, Mandić. Igrali su još: Brežančić, Mirosavljević i Janković.

Mladost: Preković, Marković, Gašić, Milunović, Crnomarković, Radin, Stojanović, Ahčin, Tešić, Pešić, Živadinović. Igrali su još: Grujičić, Protić i Ljujić.

Na samom početku susreta plavo-beli su stigli do kapitalne prednosti od dva gola ali to nisu uspeli da sačuvaju ni do kraja prvog dela. Ahčin je sa leve strane poslao loptu u kazneni prostor „Čuke“, lopta je nekog zakačila, došla do brzonogog Pešića na petercu a on rutinski savladao mladog vratara Nemanju Stevanovića. Dva minuta kasnije levi bek Mladosti Crnomarković oduzeo je loptu protivniku, ubacio je pred gol domaćina, Stevanović nespretno reagovao a njegov poklon iskoristio Pešić i arbitar Ilić je po drugi put pokazao na centar. Ivan Pešić je pokazao da ima izuzetan osećaj za gol i dva „otpatka“ je pretvorio u veliku prednost za svoj tim. Prilikom ovog pogotka povredio se bek domaćih Boljević pa ga je zamenio iskusni Brežančić. Vratio se Čukarički u igru u 19. minutu, korner sa desne strane izveo je iskusni Matić a Nikola Stojiljković glavom poslao loptu u sam donji levi ugao Prekovićevog gola. Na isteku četvrt časa igre Beograđani su došli do izjednačenja. Igor Matić, izvođač svih prekida za svoju ekipu, ubacio je loptu pred gol Mladosti iz slobodnog udarca sa desne strane, Pešić je igrao rukom i dosuđen je kazneni udarac. Matić namešta loptu na „kreč“ i šalje Miloja Prekovića u desnu a „bubamaru“ u levu stranu i meč je opet u egalu. Nedugo zatim mladi reprezentativac Srbije Staniša Mandić je propustio stopostotnu šansu kada je iako neometan sa desetak metara šutirao pored gola. Možda još veći „zicer“ nije iskoristio Filip Stojković kada uspeva da promaši gol sa pet metara mada je i sudija signalizirao faul na Prekoviću. Fenomenalnu partiju Matić je krunisao svojim drugim i pobedonosnim golom u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Sa gotovo istog mesta odakle je iznudio penal primio je loptu i levicom doveo Čukarički do potpunog preokreta. Nije se na tome zaustavio izvanredni veteran, početkom drugog dela pogađa prečku. Sve u svemu Čukarički se plasirao zasluženo u osminu finala nacionalnog kupa gde ima velike ambicije o čemu svedoči i podatak da su izveli najjači sastav dok su iz startnih 11 sa poslednjeg prvenstvenog meča Mladosti igrala samo dvojica čime ova dobra partija Lučanaca dobija na značaju.

Na slici: dvostruki strelac Ivan Pešić