Strelci: Krajišnik u 25`  i Jovanović L u 40`  za Mladost, a Zvekanov u 75`za Javor

Žuti kartoni: Milošević B, Ješić, Odita (Mladost), Maričić, Rušević (Javor)

Mladost: Knežević, Milošević B, Šatara, Mićević, Jovanović P, Ješić, Krajišnik, Baha, Jovanović L (od 89` Perović), Odita i Radivojević (od 84`  Cvetković).

Javor Matis: Lazović, Maričić (od 87` Mijailović), Jevremović, Otašević (od 87` Radivojević), Pavišić, Zvekanov, Piščević, Nikolić (od 61` Šćepanović), Luković, Sević (od 46` Mladenović) i Tanko (od 68` Rušević).

Plavo-beli su uspešno otvorili novu fudbalsku sezonu, pošto su u lokalnom derbiju savladali ekipu Javora rezultatom 2:1. Igrač utakmice bio je Lazar Jovanović koji je na ovom meču upisao pogodak i asistenciju. Strelac drugog gola za Mladost bio je Krajišnik, dok je jedini gol za goste postigao Zvekanov. Šef stručnog štaba plavo-belih Goran Stanić nije mogao da računa na sve igrače za ovaj duel, pošto su sa uakmice izostali Babić i Bojović. Ipak, momci koji su istrčali na teren dali su sve od sebe i zasluženo osvojili tri boda. Pre početka utakmice, minutom ćutanja odata je poslednja pošta Iliji Petkoviću i Vladimiru Bulatoviću, kao i svim ostalim fudbalskim radnicima koji su nedavno preminuli.

Mladost je bila znatno bolji rival u prvom delu igre. Tada je postigla dva pogotka i imala još  nekoliko veoma izglednih prilika. Prva velika šansa propuštena je u 18. minutu, kada je Krajišnik prihvatio loptu iskosa sa desne strane, ušao u kazneni prostor i centrirao na drugu stativu, gde je najviši u skoku bio Šatara, čiji udarac glavom završava preko gola. U sledećem minutu Radivojević je izveo slobodan udarac sa 17 metara, a lopta se od živog zida odbila pored leve stative gola Lazovića i završila u korneru. Šest minuta kasnije tim iz Lučana je došao u vođstvo. Radivojević je prihvatio loptu na levoj strani u visini kaznenog prostora protivnika u blizini aut linije i preciznim pasom promenio težište igre uposlivši Lazara Jovanovića na desnoj strani terena, na mestu gde se spajaju golaut linija i linija šesnaesterca. Jovanović je prihvatio loptu, oslobodio se čuvara i sjajnim centaršutom na drugoj stativi pronašao Krajišnika koji glavom postiže pogodak. U 35. minutu gotovo preslikana situacija kao kod prvog gola, Lazar Jvanović je centrirao sa desne strane na drugu stativu, samo ovoga puta oštro po zemlji, a Baha za nekoliko milimetara kasni da pošalje loptu u praznu mrežu. Pet minuta kasnije plavo-beli su udvostručili svoju prednost. Ješić se nalazio na centru terena i uputio pas na desnu stranu ka Lazaru Jovanoviću, a krilni napadač u punom trku se oslobađa dvojice čuvara, ulazi u kazneni prostor i iskosa sa desne strane preciznim udarcem matira Lazovića. U ovom delu igre gosti su ofanzivno dosta loše odigrali, jedino se mogu izdvojiti udarci iz daljine Sevića i Zvekanova, ali oba puta Knežević je bio siguran.

U drugom delu utakmice igralo se veoma borbeno, ali sa znatno manje izglednih prilika. Najpre je iz velike daljine Krajišnik uputio oštar udarac ka golu protivnika, ali je Lazović bio na mestu i krajnjim naporom odbio loptu ukorner. Gotovo ista situacija i nadrugoj strani terena, gde su akteri bili Šćepanović i Knežević, a mladi golman plavo-belih i ovoga puta je sačuvao svoju mrežu. U 75. minutu igre, Javor smanjuje prednost Mladosti na 2:1.  Posle kombinacije Jevremovića i Mladenovića lopta je stigla do Zvekanova, koji se iskrao svojim čuvarima i sa ivice peterca postigao pogodak. Međutim, to je bilo sve od gostujuće ekipe na ovom meču, koja nije imala dovoljno snage, a čini se ni kvaliteta da napravi preokret. Do kraja meča Šatara je još jednom bio u prilici da glavom postigne pogodak, ali je njegov šut sa ivice peterca, završio u naručju Lazovića. Poslednju ozbiljnu priliku na utakmici imao je Baha, kome je asistirao Lazar Jovanović, a volej mladog Kamerunca završio preko gola.

Drugo kolo Linglong Tire Super lige Srbije igra se već u sredu 05.avgusta, a fudbaleri Mladosti gostovaće Radniku u Surdulici.

Naslovna Samuel Baha

Mladost će u narednoj sezoni biti jača za Kamerunca Samuela Regisa Bahu. Ovaj ofanzivni vezni igrač, po potrebi može igrati i na poziciji napadača. Baha će u oktobru napuniti 24 godine,  a sa ekipom Mladosti trenira od priprema na Tari:

Pre mog dolaska u Lučane čuo sam puno lepih reči o ovom klubu, a sada sam se uverio da je stvarno tako. Izuzetno sam prihvaćen i veoma brzo sam se uklopio. Smatram da je ovo prava sredina za moje dalje napredovanje u karijeri i da ću svojim igrama opravdati ukazano poverenje. Mislim da smo se odlično pripremili što će nam pomoći da napravimo dobre rezultate u nastupajućoj sezoni.

Baha je počeo da igra fudbal u rodnom Kamerunu, gde je nastupao za ekipe Unisport i Renesans Ngoumou, a u Africi je još bio član Marse iz Tunisa. U Lučane dolazi iz kruševačkog Napretka za koji je nastupao prethodne dve sezone. Tokom karijere igrao je za mlađe reprezentativne selekcije svoje zemlje, gde je zabeležio 10 nastupa za U-17 i šest nastupa za U-19 reprezentacije Kameruna. U lučanskom timu nosiće dres sa brojem 17.

Naslovna Miloš Cvetković

Ekipu Mladosti pojačao je iskusni odbrambeni igrač Miloš Cvetković. Njegova osnovna pozicija u timu je na desnom beku, mada po potrebi bekovsku ulogu može odraditi i uz levu aut liniju. Ekipi se priključio tokom priprema na Tari, tako da je imao dovoljno vremena da se prilagodi na način rada plavo-belih:

Najpre bih želeo da se zahvalim ljudima iz kluba koji su prepoznali moje kvalitete i ukazali mi priliku. Veoma sam srećan i zadovoljan što ću biti deo jedne ovako organizovane ekipe kao što je lučanska Mladost. Saigrači, kao i svi u klubu su me odlično prihvatili, pa sam se veoma brzo uklopio. Očekujem da u novoj sezoni napravimo još bolje rezultate nego što su bili u prethodnoj. Svakako da nam je za dobre rezultate značajan i dobar start u prvenstvu, pa stoga očekujem da ćemo na otvaranju sezone protiv Javora osvojiti sva tri boda.

Miloš Cvetković (30) ima veliko superligaško iskustvo, a tokom svoje karijere nastupao je za: Zemun, Rad, Palić, Hajduk iz Kule, Napredak i Crvenu zvezdu u kojoj je ponikao i sa kojom ima osvojenu jednu šampionsku titulu. Prethodne dve godine proveo je kao internacionalac u Levskom iz Sofije. Kao omladinac zabeležio je i pet nastupa za U-19 reprezentaciju Srbije. U ovoj sezoni nosiće dres Mladosti sa brojem 29.

Logo Kadetska liga Srbije

Prvi put od ove takmičarske sezone i kadetska ekipa FK Mladost, biće član najvišeg ranga za ovaj uzrast – Kadetske lige Srbije. Liga će u narednoj takmičarskoj sezoni brojati 20 klubova i igraće se po dvokružnom bod sistemu. Raspored utakmica kadetske ekipe u najvećoj meri biće podudaran sa rasporedom utakmica omladinskog tima, pa će ljubitelji fudbala u Lučanima često imati priliku da kroz „dupli program“ gledaju mečeve mlađih kategorija našeg kluba. Kao i u Omladinskoj ligi Srbije, jesenji deo prvenstva startuje 1. avgusta, a završava se 5. decembra. Drugi deo sezone počinje 6. marta i završava se 29. maja 2021. godine. Ove godine iz lige će ispasti šest najslabije plasiranih timova.

U prilogu pogledajte kompletan raspored kadeta Mladosti u Kadetskoj ligi Srbije.

Logo Omladinska liga Srbije

Poznat je kalendar takmičenja Omladinske lige Srbije. Liga će u narednoj takmičarskoj sezoni brojati 20 klubova i igraće se po dvokružnom bod sistemu. Jesenji deo prvenstva startuje 1. avgusta, a završava se 5. decembra. Drugi deo sezone počinje 6. marta i završava se 29. maja 2021. godine. Ove godine iz lige će ispasti šest najslabije plasiranih timova. Na otvaranju sezone plavo-beli gostuju ekipi Čukaričkog.

U prilogu pogledajte kompletan raspored omladinaca Mladosti u Omladinskoj ligi Srbije.

Sudija: Petar Piper

Strelci: Sadik u 19` i Natho u 42`(P) za Partizan, a Кrajišnik u 58` i Babić u 72` za Mladost

Partizan: Popović, Lutovac, Ostojić, Vitas, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Čolić, Natho, Asano i Sadik. Igrali su još: Sise, Pavlović, Brežančić, Jović, Vujačić, Smiljanić, Arambašić, Ivanović.

Mladost: Samčović, Milošević B, Šatara, Mićević, Cvetković, Кrajišnik, Ješić, Baha, Babić, Jovanović L i Radivojević. Igrali su još: Nović, Jovanović P, Selenić i Amos.

Fudbaleri Mladosti i Partizana odigrali su nerešeno 2:2 u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Užicu. U duelu dva superligaša viđen je dobar fudbal sa četiri pogotka, gde je prvi deo igre pripao crno-belima, a drugi plavo-belima. Najlepši potez na utakmici svakako je evrogol mladog Đorđa Babića, koji se krajem prošlog prvenstva i na nekoliko pripremnih utakmica za predstojeće, nametnuo kao najozbiljniji kandidat za jedno od dva mesta za bonus igrače, koje će u narednoj takmičarskoj sezoni morati da ima u startnoj postavi svaki tim Super lige Srbije. Beograđani su došli u vođstvo u 19. minutu golom Sadika, koji je iskoristio nesmotrenost odbrane Mladosti. Posle dosuđenog penala, koji je izazvao burne reakcije tima iz Lučana, Natho je u 42. minutu doveo svoj tim do dva gola prednosti. Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo ekipi Mladosti. Nakon kornera koji je izveo Lazar Jovanović i gužve u šesnaestercu crno-belih, loptu je prihvatio Krajišnik i sjajnim udarcem sa četrnaest metara zatresao protivničku mrežu. Plavo-beli su do izjednačenja stigli u 72. minutu. Ponovo je korner izveo Lazar Jovanović, lopta je na ivici kaznenog prostora došla do Babića, koji vara jednog protivničkog igrača, a zatim izvanrednim udarcem pogađa rašlje Partizanovog gola. Do kraja meča po jednu priliku na obe strane imali su Ivanović za crno-bele i Babić za Mladost, ali nije bilo dovoljno koncentracije u presudnim momentima, pa je utakmica završena bez pobednika, rezultatom 2:2.

Naslovna Mla-Spa prijateljska 13.07.20

Mladost-Spartak ŽK 3:3 (2:1)

Tara

Gledalaca: 100

Sudija: Danilo Grujić

Strelci: Ješić u 5`, Kos u 43` i Šatara u 80`(P) za Mladost, a Marčić u 21`, Nikolić u 68` i Bjelović u 83` za Spartak ŽK

Mladost: Zečević, Cvetković, Milošević B, Mićević, Jovanović P, Stanić, Ješić, Radivojević, Jovanović L, Baha i Kos. Igrali su još: Samčović, Nović, Perović, Krajišnik, Selenić, Amos, Babić, Jakovljević, Šatara, Vesnić, Oparnica, Marković i Maksimović.

Spartak ŽK: Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Ivančević, Milošević, Marčić, Đurasović, Srećković, Tufegdžić, Bjelović i Nikolić. Igrali su još: Savković, Račić, Jović, Hrstić i Vidaković.

Fudbaleri Mladosti i Spartaka ŽK, odigrali su nerešeno 3:3, u pripremnoj utakmici odigranoj na Tari. U zanimljivoj fudbalskoj predstavi viđeno je šest pogodaka, gde je tim iz Lučana tri puta dolazio do vođstva, a Subotičani tri puta poravnavali rezultat. Stručni štab Mladosti iskoristio je i ovaj meč, da pruži priliku velikom broju igrača i još jednom proveri na koga može računati u predstojećoj takmičarskoj sezoni. Lučanci su prvi gol postigli na samom početku meča. Lazar Jovanović je odlično uposlio Ješića, a ovaj evrogolom zatresao mrežu protivnika. Spartak je izjednačio u 21. minutu preko Marčića, koji je u jednoj akciji iskoristio neodlučnost odbrane Mladosti. Ponovo su plavo-beli došli u vođstvo u 43. minutu i ponovo je asistent bio Lazar Jovanović, a strelac mladi Kos. Prvi do pogotka u drugom delu igre došli su Subotičani, kada je Nikolić u 68. minutu poravnao rezultat na 2:2. Posle igranja rukom u svom šesnaestercu, negoga od igrača Spartaka, sudija Grujić je opravdano pokazao na belu tačku. Šatara je bio siguran realizator i u 80. minutu doveo Mladost u prednost od 3:2. Tri minuta kasnije Bjelović se upisuje u listu strelaca za konačnih 3:3.

Naslovna Nap-Mla prijateljska 11.07.20

Napredak-Mladost 0:6 (0:1)

Tara

Sudija: Predrag Simić

Strelci: Radivojević u 33`, 47`, 50` i 74`, Perović u 46` i Milošević B u 85`

Napredak: Živković, Marinković, Zeljković, Milošev, Mihajlović, Obradović, Mijić, Spremo, Ćuković, Stević i Markoski. Igrali su još: Milovanović N, Živanović, Matić, Milovanović M, Đorđić, Pavićević, Zuvić, Stojanović i Obrenović.

Mladost: Zečević, Milošević B, Mićević, Šatara, Jovanović P, Krajišnik, Ješić, Selenić, Jovanović L, Babić i Radivojević. Igrali su još: Cvetković, Perović, Kos, Stanić, Amos i Vesnić.

Fudbaleri Mladosti bili su ubedljivi u duelu protiv ekipe Napretka, slavivši pobedu rezultatom 0:6. U kontrolnoj utakmici koja je odigrana na Tari, posebno se istakao Vladimir Radivojević, koji je postigao četiri pogotka. Plavo-beli su došli u vođstvo u 33.minutu. Šatara je osvojio loptu u kaznenom prostoru protivnika i dodao je do Lazara Jovanovića, koji upošljava Radivojevića, a ovaj preciznim udarcem postiže pogodak. Odmah na početku drugog dela igre, posle odlične asistencije Babića, Perović je duplirao prednost svoga tima. Samo minut kasnije Babić je ubeležio još jednu asistenciju. Ovoga puta proigrao je Radivojevića, koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Tri minuta kasnije Radivojević je svoj treći, a četvrti gol za Mladost postigao posle dodavanja Lazara Jovanovića. U 74. minutu Radivojević postiže svoj četvrti pogodak na utakmici i povećava prednost na 5:0. Konačan rezultat je postavio Bogdan Milošević u 85.minutu, kada je posle kornera koji je izveo Ješić, bio najviši u skoku u šesnaestercu Napretka i glavom poslao loptu u mrežu.

DRUGI TIMOVI

Napredak-Mladost 0:0

Tara

Sudija: Milan Kurlagić

Napredak: Jordanov, Velkovski, Vučićević, Mršić, Rašković, Božović, deljanin, Obrenović, Javor, Nuredini i Nović. Igrali su još: Mladenović, Stanković i Matijević.

Mladost: Nović, Marković, Maksimović, Vesnić, Perović, Stanić, Gordić, Baha, Kos, Jakovljević i Amos. Igrali su još: Oparnica, Novaković, Samčović i Selenić.

Tokom prepodneva odigran je duel rezervista Napretka i Mladosti, koji je završen bez pogodaka. Veliki broj mladih igrača na obe strane pokušao je da se nametne svojim stručnim štabovima i izbori za status prvotimaca.

Linglong logo
    Prvi put u istoriji, na sastanku klubova Linglong Tire Super lige Srbije, koji je održan putem video konferencije, obavljeno je izvlačenje parova i određivanje rasporeda odigravanja utakmica za sezonu 2020/21.

Za razliku od prethodnih godina, u sezoni 2020/2021, igraće se po dvokružnom bod sistemu u takmičenju koje će brojati 20 klubova. Nova sezona Ling Long Super lige Srbije počeće 1. avgusta i prvi deo trajaće do 16. decembra. Posle nešto kraće zimske pauze u odnosu na ranije godine, prolećni deo Superlige počeće 6. februara, a završiti 19. maja.

Odmah na početku sezone plavo-bele očekuje lokalni derbi sa ekipom Javor Matis. U prilogu pogledajte kompletan raspored utakmica fudbalera Mladosti u sezoni 2020/2021.

Tara

Strelci: Đokić u 90`(P) za Zlatibor, a Radivojević u 6`(P) i Ješić u 57` za Mladost

Zlatibor: Čupić, Todorović, Jezdimirović, Milinković, Glišović, Đokić, Đakovac, Dašić, Bjeloš, Stamenić i Vukić. Igrali su još: Grujić, Radović, Mirković, Nepoš, Adam i Stepić.

Mladost: Samčović, Milošević B, Šatara, Mićević, Jovanović P, Krajišnik, Ješić, Selenić, Jovanović L, Babić i Radivojević. Igrali su još: Nović, Maksimović, Kijevčanin, Stanić, Vesnić, Kos, Marković, Perović, Amos, Oparnica i Gordić.

Fudbaleri Mladosti uspešno su otvorili seriju prijateljskih utakmica, koje će odigrati tokom priprema na Tari. U prvom kontrolnom duelu savladan je novi superligaš, ekipa Zlatibora, rezultatom 1:2. Plavo-beli su bili bolji rival na terenu tokom celog meča, tako da pobeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Stručni štab Mladosti je na ovoj utakmici, pružio priliku velikom broju mladih igrača, koji su kao i krajem prethodnog prvenstva imali priliku da se svojom igrom nametnu za mesto startnoj postavi u narednoj sezoni. Tim iz Lučana u vođstvo je doveo Radivojević već u 6. minutu, da bi u 57. Ješić udvostručio prednost. Zlatiborci su na samom kraju utakmice ublažili poraz, a strelac je bio Đokić.